PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102725}
7,0 3 108
ocen
7,0 10 1 3108
5,0 6
ocen krytyków
Ubu król
powrót do forum filmu Ubu król

Szalona satyra.

ocenił(a) film na 5

Jak dla mnie humor trochę zbyt grówniany. Wole satyry odrobine bardziej hmm subtelne.
Film jednak oczywiście mądry i celny, choć i oczywisty.

Najbardziej mnie jednak zaskoczylo o, ze nie jest to film napisany specjalnie w odpowiedzi na polskie realia, a ekranizacja sztuki jakiegos 15 latka z francji z ponad 100 lat! No proszę jakie aktualne.

Uniwersalizm historii jest równeiż oczywisty. Folskę można by w zasadzie zamienić na niemal każdy inny kraj.

6+/10

ocenił(a) film na 8
addam23

i dodajmy doskonałe wykończenie scenografii. pod tym względem klasa światowa. kilka niezlych humorków sytuacyjnych, np. witanie z ambasadorami. warto polecić widzowi o wyrafinowanych gustach.

ocenił(a) film na 5
kapral11

Nie lubie gadki o "wyrafinowanych gustach". Snobizmem mi smierdzi, a snobizm z kolei smierdzi grównem.

addam23

A co to jest "grówno"? ;o

ocenił(a) film na 5
_Garret_Reza_

Jest to słowo, które najczęsciej pojawiało się w tym filmie.

ocenił(a) film na 6
addam23

Pod względem scenografii, zdjęć i klimatu rewelacyjny. Do gry aktorskiej też się nie można przyczepić, humor grówniany mi jak najbardziej pasuje ;) Jednak po obejrzeniu filmu miałam wrażenie, że w formie godzinnego teatru byłby lepszy, bo w pewnym momencie przestał mnie bawić, a jego uniwersalizm zaczął przerażać, chyba, że takie było zamierzenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones